آب کلاژنه و تاثیرات آن بر سلامت جسم

کلاژن از واژه یونانی کلا گرفته شده است که به معنای چسب است. این پروتئین یکی از مهم ترین اجزای ساختمان استخوان و دندان، پوست، ماهیچه ها، تاندون‌ها و رباط‌ها است. همانطور که از نام یونانی کلاژن مشخص است مانند چسبی عمل می‌کند که بافت های مختلف بدن را کنار هم نگه می دارد. در واقع کلاژن یک نوع پروتئین سخت، نامحلول و فیبری است، کلاژن فراوان ترین پروتئین بدن است و حدود یک سوم از کل پروتئین های آن را تشکیل می‌دهد. این ماده خاصیت بازجذبی دارد یعنی کلاژن به اجزای کوچک تری تبدیل شده، تغییر شکل می‌دهد و مجدد جذب بدن می‌شود.

 کلاژن یکی از مهم ترین اجزای ساختمانی پوست، استخوان و دندان، ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها است.  فواید کلاژن بسیار زیاد است و در ارتباط با پوست می‌توان گفت: این پروتئین به استحکام و حالت کشسانی پوست کمک می‌کند ضمن آنکه جایگزینی سلول‌های مرده پوست هم به عهده این ماده است. کلاژن‌ها ابتدا به شکل پروکلاژن ساخته می شوند.

یعنی بدن با ترکیب دو آمینو اسید پرولین و گلایسین به کمک ویتامین C پروکلاژن را می‌سازد. پس ما می‌توانیم با دریافت مواد مغزی لازم به بدن خود در ساخت این پروتئین مهم کمک کنیم.